Jaunpils novads
   
 
MyCSSMenu Save Document Jaunpils novads
MyCSSMenu Save Document Jaunpils novads
Vai Tu zināji!

Pasaulē ir vairāk nekā 100 pilsētas ar vienādu nosaukumu Jaunpils? Vairāk

Aktīvā atpūta Jaunpilī

Jaunpils alus
Kopš 2017. gada maija Jaunpilī ir atvērta alus darītava, kas priecē ar gardu miestiņu kā vietējos iedzīvotājus, tā arī ekskursantus un caurbraucējus.

Alus darītavā var iegādāties alu līdzņemšanai, kā arī baudīšanai uz vietas.

Lai izzinātu alus gatavošanas procesu piedāvājam ekskursijas un degustācijas (ekskursija iepriekš jāpiesaka). Alus darītavas veikals/bārs ir atvērts katru dienu, lai klientam vienmēr būtu pieejams svaigs, labs alus.

Šobrīd mūsu piedāvājumā ir divu veidu alus “Jaunpils eils “un “Jaunpils lauku alus “, uz pavasari būsim sarūpējuši arī kādu jaunumu! Ekskursiju ir iespējams pieteikt zvanot pa tālr. +37126328281, vai rakstot e-pastu: info@jaunpilsalus.lv
Jaunpils muzejs
Bagāto Jaunpils pagasta kultūrvēsturisko mantojumu un tā liecības no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām glabā Jaunpils muzejs, kas izvietots bruņinieku pils senākajā daļā.

Muzeja ekspozīciju zālē ikvienam apmeklētājām ir iespējams apskatīt Livonijas ordeņa piļu – Jaunpils un Dobeles maketus, ieroču un bruņu kopijas, arheoloģiskos atradumus un dažādu monētu kolekcijas. Mākslas baudītāji aicināti uz muzeja izstāžu zāli, kurā mainīgās izstādēs apskatāmi gan profesionālo, gan vietējo mākslinieku un amatnieku darbi, gan dažādas Jaunpils dārzkopju ziedu ekspozīcijas.

Darba laiks: vasaras sezonā katru dienu 10:00 -20:00, ziemas sezonā no 10:00 -17:00
Ieeja: Pieaugušajiem € 1.00, skolēniem, pensionāriem € 0.50
Jaunpils Amatu māja
Katram Jaunpils Amatu mājās apmeklētājam būs iespēja atklāt kultūras mantojuma dažādību un apgūt aušanas prasmi, kuru sniegs Audēju kopas vadītāja, audēju amatu meistare Velga Pavlovska, kura savas zināšanas nodod 18 kopas dalībniecēm, organizē biedrības rokdarbnieču darbu un vada ekskursijas. Audējas nodemonstrēs aušanas prasmes, iepazīstinot apmeklētājus ar latviešu kultūrvēsturisko mantojumu amatniecībā, seno amatu prasmju saglabāšanu cauri gadsimtiem un to lietojumu mūsdienās. Apmeklētājiem ir pieejama ekskursiju programma, kurā tie tiks iepazīstināti ar aušanu, tās vēsturi Latvijā, steļļu veidiem, auduma tapšanas procesu.

Papildus ekskursijai var piedalīties arī dažādās meistarklasēs bērniem, pieaugušajiem. Īpašs piedzīvojums ir arī Kāzu ekskursija latviskā garā, kurā tiek apskatīts meitas tradicionālais pūrs, vērpti mīlestības pavedieni, bet pirms došanās tālākos ceļos katram pārim tiks pasniegta dāvana saticīgai dzīvošanai.

Darba laiks: no trešdienas līdz sestdienai 10:00 – 17:00, svētdienās 10:00 -16:00.
Ekskursijas vēlams pieteikt iepriekš pa t.+371 28301408 vai +37126101458.
Adrese: "Ērģelnieki", Jaunpils, Jaunpils pag., Jaunpils novads, LV-3145;
Tālr.: 28301408; e-pasts: velga_pavlovska@inbox.lv
Viduslaiku sēta “Niedru lija”
Viduslaiku sēta Jaunpilī atrodas Jaunpils centrā, blakus Jaunpils viduslaiku pilij un Jaunpils baznīcai. Tā ir pieejama apmeklētājiem no maija līdz septembrim nedēļas nogalēs, vai pēc iepriekšēja pieteikuma jebkurā laikā. Apmeklētājiem ir iespēja izbaudīt dažādas viduslaiku aktivitātes – šaušanu ar lokiem vai arbaletu, šķēpu un cirvju mešanu, monētu kalšanu. Jebkuram apmeklētājam ir iespēja arī piemērīt bruņinieku bruņas, paņemt rokā zobenu, nofotografēties ar kaujas cirvi un bruņu cepuri!

Viduslaiku garā “Niedru lijas” sētas piedāvājumā ir izveidotas tematiskās programmas : tūristu grupām - "Bruņinieku skola", jaunlaulātajiem - “Bruņinieku kāzas”, uzņēmumiem - “Viduslaiku sporta spēles” , ģimeņu svētkiem - “Dārza svētki ar viduslaiku spēlēm”, kā arī citi piedāvājumi, kuri visi pieejami arī izbraukumos.

Darba laiks: pēc pieteikuma.
Adrese: Niedru Lijas viduslaiku sēta "Zviedru mūris", Jaunpils, Jaunpils novads, LV-3145 . Tālr.: +371 26336513, e-pasts: info@viduslaikos.lv, mājaslapa: www.viduslaikos.lv
Ekskursiju piedāvājums Jaunpils pilī
Viduslaiku aktivitāšu un atmosfēras cienītājiem Jaunpils pils būs piemērotākā vieta ko apmeklēt. Viduslaiku pilī ir daudzveidīgs ekskursiju un dažādu izklaides aktivitāšu klāsts, kas spēs ieinteresēt jebkuru vecuma apmeklētāju. Apmeklētājiem ir iespējams izvēlēties sev tīkamāko no ekskursiju klāsta: Informatīvo ekskursiju vai kādu no viduslaiku teatralizētajā ekskursijām – Mazie mūciņi, Ziemassvētku ceļojums ar pils Rūķenīti, Ielūdz pils atslēgu glabātāja, Viduslaiku Mūka stāsti vai Nakts ekskursija pils pagrabos. Kopā ar ekskursijās apmeklētājie ir iespēja izvēlēties vēl citas izlaides iespējas, kā grēka atlaides, veiksmes naudas moētas kalšana, viduslaiku tērpu noma, lielgabala šāviens , gardākai dienai var izvēlēties arī viduslaiku mielasti un lai bēniem jautrāks dienas nobeigums Jaunpils pils piedāvājumā ir arī viduslaiku spēles bērniem. Ekskursijas un viduslaiku izklaides iepriekš pieteikt, zvanot vai rakstot uz e-pastu.

Darba laiks: P. - Sv. 10:00 - 17:00.
Adrese: Pils, Jaunpils, Jaunpils novads, LV-3145 Tālr.: +371 6310 7082,
mob.tālr.: +371 2610 1458, e-pasts: info@jaunpilspils.lv, mājaslapa: www.jaunpilspils.lv
Izklaides un atpūtas laukums
Jaunpils centrā ozolu paspārnē Līvmaņa parkā ir izveidots atpūtas un izklaides laukums visiem vecumiem. Mazajiem bērniem ir pieejams rotaļlaukums, bet pārējiem ir iespēja vingrot un pārbaudīt spēkus āra trenažieros. Turpat blakus lielāko ozolu zaros ir iekārta bumbiņšūpoles, kuras spēs izklaidēt jebkura vecuma apmeklētājus, kuriem vien būs vēl iemēģināt šis jaukās, netipiskās šūpoles.
Jaunpils novads

Jaunpils


Jaunpils glerijasJaunpils novads

Copyright © Jaunpils novads, 2007 - 2018 WEB mail Kontaktinformācija