Jaunpils novads
   
 
MyCSSMenu Save Document Jaunpils novads
MyCSSMenu Save Document Jaunpils novads
Vai Tu zināji!

Pasaulē ir vairāk nekā 100 pilsētas ar vienādu nosaukumu Jaunpils? VairākJaunpils novada rakstu arhīvs

Priecājamies iesaistīties Ēnu dienā. 2019
Šogad ēnotājs iepazīst Attīstības nodaļas vadītājas Vijas Zīvertes darbu un visu par un ap valsts un starptautiskajiem projektiem un novada attīstības plānošanu. Priecājamies par Rūdolfa Fišera dalību Ēnu dienā Jaunpils novada domē! Vairāk.
Jaunpils vidusskola turpina piedalīties projektā “Latvijas skolas soma” 2019
„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus. Vairāk.
Mīlestības stāsts. 2018
Mīlestības stāsts, kas iesākās vairāk kā pirms sešdesmit gadiem, kad liktenis saveda kopā skaisto meiteni Viku un stalto puisi Jāzepu. Un 1957. gada 21. decembrī divi skaisti un satraukti jaunieši Tukuma rajona Jaunpils ciema izpildkomitejā teica viens otram JĀ vārdu. Vairāk.

Viesatu pagastā gada nogalē kopā pulcējās pensionāri. 2018
Uz ikgadējo pasākumu Viesatu pagastā gada nogalē kopā pulcējās pensionāri. Šogad pasākuma dalībniekus ar dejām priecēja dāmu klubs “Vīgriezes”, kuras bija sagatavojušas pārsteigumu-sveču marmorizēšanas darbnīcu. Svētku noskaņu ar samtaini skanīgo balsi un ģitāras stīgu skanējumu uzbūra Viesatu kultūras nama vadītāja Agita Holšteina Vairāk.

Sakām paldies brīvprātīgajiem palīgiem. 2018
Decembrī Jaunpils novadā tika godināti pašvaldības policijas brīvprātīgie palīgi un brīvprātīgie ugunsdzēsēji. sakām paldies par nesavtīgi veltīto brīvo laiku sabiedriskās drošības un kārtības nodrošināšanā novadā brīvprātīgiem policijas palīgiem: Vairāk.

“Pasaules Jaunpiļu konference 2018” 2018
No 2.-9. oktobrim Jaunpils delegācija desmit cilvēku sastāvā devās tālā ceļā,lai piedalītos Pasaules Jaunpiļu konferencē par godu Pasaules Jaunpiļu alianses 20. gadadienai -Japānā, Šinširo (Shinshiro tulkojumā -Jaunpils) pilsētā. Vairāk.

Noslēgusies Erasmus+ projekta “Mazināt vientulību mācoties” vizīte Jaunpils novadā. 2018
Noslēgusies Erasmus+ projekta “Mazināt vientulību mācoties” (Combating Loneliness Through Learning) pirmā mācību vizīte. Vizītes laikā projekta partneri no Lielbritānijas, Polijas un Portugāles Jaunpilī apguva labos piemērus kā mazākas un lielākas iedzīvotāju grupas organizē aktivitātes, lai kopā pavadītu laiku un mācītos. Vairāk.
Lielbritānijā, Jaunpils pie Tainas (Newcastle upon Tyne) pilsētā. 2018
No 07.-10.11.2018. Jaunpils novada domes priekšsēdētāja Ligita Gintere, sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja Baiba Rasa un Jaunpils pils direktore Kristīne Liepiņa devās komandējumā uz Lielbritānijas Jaunpili, lai sadarbības ietvaros tiktos ar Jaunpiļu alianses sekretariāta pārstāvjiem, pilsētas mēru un pils komandu. Vairāk.

Labie darbi rudenī. 2018
Valsts svētki godam nosvinēti. 16.novembrī Jaunpils pilī izskanēja koncerts "Sasildi,saulīte, manu zemīti". Koncertā skanēja "Vocalicas" koncertprogramma "Simts dziesmas Latvijai" un vēstures lappuses laikā pāršķīra Kaspars Sīmanis. Dziedāja Jaunpils koris, ansamblis "Pīlādzītis", meiteņu "Trio" un ar deju priekšnesumu uzstājās VPDK "Jaunpils". Vairāk.
Jaunpils vidusskolas delegācija Maskavā. 2018
22.janvārī delegācija no Jaunpils devās ceļā uz skolu nr. 2098. Maskavā, kur pavadīja iespaidiem bagātu nedēļu. Ar šo Maskavas skolu Jaunpils vidusskolai ir sadraudzība jau divpadsmit gadus. Šī gada semināra tēma bija “Labie darbi un to popularizēšana.” Semināra ietvaros delegācija no Jaunpils iepazīstināja Maskavas skolas audzēkņus un skolotājus ar saviem labajiem darbiem. Skolēni- Nikola Smeltere, Evita Prosoloviča, Ģirts Rudenko, Everita Muceniece, Ralfs Andersons, Krišjānis Holšteins, Ketija Keita Krastiņa -, kā arī skolotāji Jānis Liepiņš un Ineta Miķelsone Maskavā ieradās 23.janvārī. Vairāk.

“Latvijas skolas soma” 2018
„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus. Vairāk.
Jaunpils novadā noslēdzies domes 2018. gada projektu konkurss “Darām paši". 2018
Šogad Jaunpils novada domes Attīstības nodaļa jau 8.gadu organizēja projektu konkursu “Darām paši”. Jaunpils novada biedrības šo gadu laikā īstenojušas 90 projektus, t.i. paveikušas 90 labus darbus.

Pasākumu simboliski caurvija bišu tēma-arī bitītes dravā smagi strādā, lai sezonu beidzot saldā medus podiņi būtu pilni. Vairāk.

Jaunpilī viesojās Zviedrijas vēstniece Annika Jagannder. 2018
Atmodas sākumā satikās divas personības Juris Georgs Tārs un Rita Vārpiņa, tā Jaunpilī aizsākās radoša sadarbība, kura vainagojās ar ilgstošu sadraudzību starp Jaunpili un Zviedriju. Vairāk.

Deputāti ar jauniešiem tiekas “Orientējoties” 2018
10. janvāra pēcpusdienā Jaunpils vidusskolas 7. a klase aicināja domes deputātus uz kopīgu pasākumu. Jaunieši bija sagatavojuši dažādus uzdevumus, kurus izpildīt varēja orientējoties Jaunpils vidusskolas telpās un apkārtnē. Skolas muzejā bija jāatrod bijušie un esošie deputāti, jānosauc visi Latvijas prezidenti, jāspēlē “desas”, jāpastāsta par skolas laika piedzīvojumiem, jāatrod pēc attēliem konkrētās vietas, kurās uzdevumi pildāmi, kā arī citi atjautīgi uzdevumi. Vairāk.

Jauniešu un politikas veidotāju tikšanās. 2018
Janvāris iesācies mazliet gausi, kā jau visi janvāri, tomēr nemazāk produktīvi, jo visām lietām ir savs laiks. Īstais laiks, lai reflektētu par to, kas padarīts, kas strādā un ko vajadzētu uzlabot, kādos virzienos raudzīties, kādas ir mūsu iespējas, ar ko sadarboties. Kādu mēs gribam redzēt savu vidi, ko tajā uzlabot, kas var mums palīdzēt. Šie visi bija jautājumi uz kuriem jaunieši varēja gūt atbildes divās neformālās jauniešu un politikas veidotāju tikšanās reizēs 11. janvārī biedrības “Rats” telpās un 19. Janvārī Jaunpils vidusskolā. Abas diskusiju dienas vadīja atraktīvā un pieredzējusī jaunatnes politikas eksperte Inese Šubēvica. Vairāk.
“Sapņot, Plānot, Darīt, Svinēt” 2018
Esam priecīgi informēt, ka esam saņēmuši valsts projekta finansējumu atbalstam jaunatnes politikas attīstībai pašvaldībās.

Šī gada 2.maijā Jaunpils reģionālās attīstības centrā “Rats” notika pirmais pasākums projekta ietvaros. Pirmā tikšanās kopā pulcināja desmit jaunišus, kuri kopā ar jaunatnes politikas eksperti Inesi Šubevicu apsprieda un strādāja pie mūsu galvenās tēmā- Jaunniešu Domes izveide Jaunpilī. Vairāk.
JAUNPILS NOVADA LŪGŠANU BROKASTĪS 2018
Drosme. Mana atbildība. Mūsu brīvība. Ar šādu saukli par godu Latvijas valsts simtgadei kopā pulcējāmies JAUNPILS NOVADA LŪGŠANU BROKASTĪS

Mirkli pirms gadu mijas, 30. novembrī Jaunpils pilī kopā pulcējās Jaunpils novada atbildīgākie un ietekmīgākie līderi, lai veicinātu savstarpējo sadarbību un gūtu iedrošinājumu savu ideju īstenošanai. Jau otro gadu Jaunpils novadā kopā pulcējāmies Lūgšanu brokastīs. Vairāk.
Par izcilu novada vērtējumu! 2018
Jaunpilī mazā novada priekšrocības jūtamas ik dienas. Lūk, vēl viens apstiprinājums dzirdētajam, ka Jaunpilī pašvaldība patiešām kalpo cilvēkiem.

Latvijas Republikā ir apkopoti rezultāti par lauksaimniecības zemes apstrādi. Mēs esam to desmit labāko pašvaldību skaitā, kurās neapstrādāto zemju īpatsvars ir vismazākais valstī. Jaunpils ir ceturtā labākā pašvaldība starp visām 119 pašvaldībām, apstrādātā lauksaimniecības zeme ir 97,5%! Tas ir ilgu gadu kopīga darba rezultāts, strādājot roku rokā pašvaldības atbildīgajām amatpersonām ar zemes īpašniekiem un zemniekiem. Vairāk.
Lepojamies! 2018
Jaunpils Amatu māja saņem kultūras zīmi “Latviskais mantojums”. Kultūras zīme "Latviskais mantojums" tiek pasniegta tiem Latvijas tūrisma uzņēmējiem, kuri saglabā un daudzina latvisko kultūras mantojumu, rādot to apmeklētājiem. Vairāk.

"Jaunpils baznīcas vēsturisko sienu atjaunošana" 2018
Ir noslēdzies projekts
“Jaunpils baznīcas vēsturisko sienu atjaunošana”
Projekta Nr.16-08-AL14-A019.2202-000004. Vairāk
„PAŠVALDĪBU LABIE DARBI PARKOS LATVIJAS SIMTGADEI” 2018
“Pašvaldību labie darbi parkos Latvijas simtgadei” ietvaros arī 2018. gadā tika iestādītas vēl 4 Serbijas egles, kā arī 6 Sudraba liepas Vairak
Lepojamies un priecājamies no sirds! 2018
Ar prieku informējam, ka Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņu kapituls 2018. gada 19. oktobrī nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt augstāko Latvijas valsts apbalvojumu-Atzinības krusta III šķiru un iecelt par ordeņa komandieri: ilggadējo Jaunpils novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Ligitu Ginteri. Vairak
Par triju valstu bitēm un medu 2018
Biedrība "Saldus rajona attīstības biedrība" sadarbībā ar trīs vietējām rīcības grupām (VRG) - Kandavas Partnerību, Preiļu rajona partnerību, Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerību “Kaimiņi" ir uzsākušas divu gadu ilgu starptautisku sadarbības projektu "Bites-Medus-Cilvēki". Vairāk
Jaunpils novada skolēni fotografē un piedalās fotokonkursā 2018
Jaunpils novada skolās Latvijas valsts simtgades pasākumu ietvaros tiek īstenots projekts “Latvijas skolu jaunatnes fotokonkurss ”Mana zeme skaistā””. Vairāk
Par dalību ERAF projektā "Pašvaldību klientu pārvaldības risinājums". 2018
Jaunpils novada Dome ir iesaistījusies Rīgas domes Informācijas tehnoloģiju centra Eiropas Reģionālā attīstības fonda projektā "Pašvaldību klientu pārvaldības risinājums" īstenošanas aktivitātēs. Vairak
Mācīšanās mūža garumā. 2018
Jaunpils novada pašvaldība sadarbojoties ar Lielbritānijas organizāciju Dacorum CVS, ir izstrādājusi un kā partneris piedalās Erasmus+ programmas īstenotajā projektā Quality Learning Experience = Quality Active Ageing Vairāk
"Sējējs 2018” laureāti. 2018
Konkursa “Sējējs 2018” laureāti -“Gada uzņēmums pārtikas ražošanā” -par labāko atzīta Jaunpils novada a/s “Jaunpils pienotava” Vairak
PIRMAIS JAUNPILS NOVADA AKTĪVĀS ATPŪTAS FESTIVĀLS IR NOSLĒDZIES! 2018
22.Septembra rītā, mazliet jau rudenīgās noskaņās tika dots starts pirmajam Aktīvās Atpūtas festivālam Jaunpils novadā. Mazā, bet draudzīgā bariņā savas aktivitātes uzsāka nūjotāji, kas jaukās instruktores vadībā apguva nūjošanas tehniku, veica mazu distanci un visbeidzot vingrošanas komplekss, kas sniedza lielisku pašsajūtu nodarbības beigās. Nūjošanai paralēli notika FK "Jaunpils" veiktās aktivitātes, kas bija pārdomātas, lai ikvienam būtu interesanti, azartiski un jautri. Ne velti futbolistu aktivitātes pūlcināja vislielāko dalībnieku skaitu. Pēc nūjošanas un futbola aktivitātēm sekoja orientēšanās sacensības pa Jaunpils parku un tuvējo apkaimi. Par šīm, jāatdzīst mums maz zināmajām aktivitātēm, rūpējās Saldus Orientēšanās klubs, kas bija sagatavojis divas dažādas grūtības pakāpes trases. Trases bija attēlotas profesionālās orientēšanās kartēs, kas pirms neilga laika tika izveidotas projekta "Vesels Jaunpils novadā" ietvaros.

Trases bija tik intersantas, ka vairums dalībnieki izvēlējas iziet abas trases. Trases bija elektroniski marķētas, kas ļāva katram dalībniekam pēc finiša aplūkot uz izdrukātas lapas rezultātus cik ilgā laikā ir atrasts katrs punkts. Aktīvās atpūtas festivāla noslēdzošajā daļā risinājās draudzīgais Velo brauciens pa Jaunpils centru, kur brauciena patrioneses Daces Adiņas vadībā tika nobraukti nepilni 10 km. Pirms siltās tējas un plācmaizītēm, velobrauciena dalībnieki varēja pārbaudīt savas braukšanas prasmes dažādos meistarības braucienos.

Pasākums izdevās godam un liels paldies jāsaka visiem organizātoriem, iesaistītajiem un, protams, brīvprātigajiem Aleksa Tihomirova, Deivids Kriss Koškins, Evija Rubene, Ģirts Girts Rudenko, Viktorija Ariko, Markusam Sergējevam.

Sveicam MŪS kā trešo stiprāko pašvaldību visā Latvijā!!!
"Sējējs 2018” laureāti. 2018
Lepojamies! Apbalvoti konkursa “Sējējs 2018” laureāti. Nominācijā “Gada uzņēmums pārtikas ražošanā” par labāko atzīta Jaunpils novada akciju sabiedrība “Jaunpils pienotava”, tās vadītājs Viesturs Krilovs. Vairak
Jaunpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos. 2018
Dziesmu un Deju svētki ir maize latvieša dvēselei. Ikviens, kas piedalījās svētkos, droši var teikt – Latvija ir mana dzīve! Tā ir manas dzimtas pagātne, tas ir mans tagadnes mirklis, tie ir mūsu nākotnes sapņi. Latvijā varam dejot, dziedāt un dzīvot latviski. Tāpēc ir radies stāsts dejā „Māras zeme”, tāpēc ir radies stāsts dziesmā „Zvaigžņu ceļā”. Tas ir stāsts par latvieti vairāku gadu simtu laikā, par latviskām dzīvošanas vērtībām, dzīvošanas dzirksti, trauslumu un mīlestību. (Jānis Purviņš) Vairāk
Jaunpils vidusskolā aizvadīta Olimpiskā diena. 2018
21.septembrī Jaunpils vidusskolas audzēkņi kopā pulcējās sporta stadionā, lai visi kopā ierībinātu jauno sporta laukumu, vienojoties kopīgā rīta dejā. Dejas soli bija apguvuši pat paši mazākie "zemenīši" un "zemenītes".

Arī Jaunpils novada domes komanda pievienojās skolēniem uz kopīgo rīta vingrošanu. Vairāk
Top Jaunpils zīmols. 2018
Lai veicinātu vietas atpazīstamību, uzņēmējdarbības un tūrisma attīstību, iedzīvotāju lokālpatriotismu un piesaisti novadam, popularizētu kultūrvēsturisko mantojumu, izceļot Jaunpils unikālās tradīciju bagātības, kā arī , lai veiksmīgi izstrādātu un ieviestu mērķtiecīgu un konsekventu komunikāciju ar vietējiem, iedzīvotājiem, apmeklētājiem un uzņēmējiem, Pamatojoties uz Attīstības programmas Rīcību plāna 2012-2018 uzdevumiem izstrādāt Jaunpils novada zīmolu, šogad tika uzsākta zīmola izstrāde. Darbs norit vairākās darba grupās, kuru sastāvā ietilpst gan neatkarīgi jomas eksperti un profesionāļi, gan tūrisma uzņēmēji, gan pašvaldības speciālisti, izpilddirektors un priekšsēdētaja. Darbs pie zīmola izstrādes norisināsies līdz šī gada beigām. Vairāk
Vasaras vidū kopā pulcējās Jaunpils novada aizbildņu un audžuģimenes. 2018
Biedrībā "7 balles" norisinājās Jaunpils novada audžuģimeņu un aizbildņu salidojums.

Šovasar biedrībā "7 balles" kopā tika aicinātas Jaunpils novada aizbildņu un audžuģimenes, lai pavadītu radošu un priekpilnu dienu.

Pasākumu atklāja Inita Lapiņa, Jaunpils Sociālā dienesta vadītāja, uzsverot aizbildņu un audžuvecāku nozīmi bērnu nākotnes veidošanā. Apsveikuma runu teica Ligita Gintere, Jaunpils novada domes priekšsēdētāja un īpašais viesis Ārija Martukāne, biedrības “Profesionālo audžuģimeņu apvienība ” Terēze”” vadītāja. Vairāk
Jaunpils viduslaiku svētkos novadā tika godināti Goda saimnieki. 2018
Visā Latvijā šogad aizvien turpina norisināties festivāls “Latvijas Goda aplis”, Jaunpils novadā to atzīmējām tradicionālajos Jaunpils viduslaiku svētku ietvaros simtgades priekšvakarā ar devīzi- “Ieraksties laikā”. Vairāk
Paldies par ilggadīgu darbu! 2018
LSK Jaunpils nodaļa Daces Antones vadībā darbojās 19 gadus. Sākumā bija labi apmeklēta un nepieciešama iedzīvotājiem. Bieži viesi Jaunpilī bija Zviedrijas Sarkanā Krusta Gotlandes nodaļas pārstāvji. Vairāk
Jaunais sporta laukums. 2018
Jaunpils vidusskolas skolēniem šis gads iesākās pavisam sportiskā garā, proti, Zinību dienai veltītajā pasākumā, Jaunpils novada domes priekšsēdētaja Ligita Gintere svinīgi grieza lentu, tā atklājot pavisam jauno un moderno skolas sporta stadionu. Vairāk
Jaunpilī viesojās Latvijas Republikas Goda konsuls Lielbritānijā Stīvens Gillijs. 2018
Vizīte tika organizēta sadarbībā ar Jaunpils dalību Pasaules Jaunpiļu asociācijā "Newcastles of the World". Goda konsuls Lielbritānijā strādā sadraudzības Jaunpilī Ņūkāslā pie Tainas. Vairāk
Biedrība, Dāmu klubs un līnijdeju grupa " Vīgriezes". 2018
Ir pagājis laiciņš, kurā padarīti daži darbiņi par kuriem gribas pastāstīt.
24.martā viesojāmies Ventspils novada Puzē uz pasākumu "Sudrabotās melodijas", kur dejojām trīs dejas.
29.martā jau trešo reizi sniedzām koncertu Lielbērzes pansionātā, kurā dzīvo ļoti sirsnīgi cilvēki.
2.aprīlī marmorizējām svecītes Lieldienu pasākumā Jaunpils pilī. Vairāk
Top jauna pašvaldības Attīstības programma. 2018
Kopš gada sākuma jau norit darbi pie Jaunpils novada attīstības programmas 2019.- 2025.gadam izstrādes. Darbus veic SIA “Reģionālie projekti” nepārtrauktā sadarbībā ar Jaunpils novada domi.

Kāda tad ir Attīstības programmas loma pašvaldības attīstībai? Vairāk
Atskats uz Lielās talkas dienu. 2018
Talkošanas dienai Jaunpils novadā aizvien raksturīga daudzveidība un kopā būšana. Ne tikai savākt atkritumus, bet darīt arī citus labus darbus – stādīt kokus, radīt brīnišķīgas puķu dobes, atjaunot žogus, soliņus un pabūt kopā-ar tādu mērķi ļaudis pamodās Talkas dienas rītā. Vairāk
Jauniešu iniciatīvu projekta konkursa rezultāti. 2018
Jaunpils novada dome jau otro gadu pēc kārtas aicināja jauniešus piedalīties iniciatīvu projektu konkursā.

Konkursa mērķis ir finansiāli atbalstīt jauniešu iniciatīvas, kas veicina Jaunpils novada jauniešu iniciatīvu un līdzdalību sabiedriskajos procesos Jaunpils novadā. Konkurss tiek rīkots, lai sniegtu iespēju jauniešiem iegūt jaunu pieredzi un prasmes projektu izstrādāšanā un realizēšanā, sekmētu novada identitātes un lokālpatriosma, kā arī pilsoniskās apziņas veidošanos jauniešos. Vairāk
Par Jaunpils parka zālienu šogad rūpēsies bioloģiskie pļāvēji-aitiņas. 2018
Ideja tieši par ekoloģisko parka apsaimniekošanu radās iedvesmojoties no līdzīgiem piemēriem Anglijā un Īrijā, kur vēl aizvien aitas izmanto zāliena noganīšanai parkos ap senām muižām.

Ieguvumi no šī projekta būs vairāki –nebūs jātērē pašvaldības līdzekļi zāles pļaušanai parkā, bērniem būs iespēja apskatīt lauku videi raksturīgus dzīvniekus, un turklāt noganīšana ir labākais veids, kā atjaunot bioloģisko daudzveidību zālājā. Vairāk
Erasmus+ projekts “Globālā izglītība prātam un sirdij” 2018
Ceļojums sākās 8.aprīlī un galapunktā nonācām 9.aprīlī plkst. 01.30 pēc Latvijas laika. Priekšā vēl stundu garš ceļš līdz viesnīcai pa līkumotiem un kalnainiem ceļiem pilnīgā nakts melnumā. Ieradāmies viesnīcā Mannu Hotel, tur skolnieces sagaidīja uzņemošo ģimeņu pārstāvji un kopā devās uz mājam, bet skolotāji apmetās viesnīcā, un beidzot pirmā ceļojuma diena bija galā. Vairāk
Izraēlas vēstnieces vizīte Jaunpilī. 2018
Jaunpils vidusskolas vēstures skolotāja Andra Bīlava pirms kāda laika apmeklēja skolotāju semināru Izraēlā, kura laikā iepazinās ar vēstnieci. Dzirdot skolotājas stāstu par Jaunpils novadu, vēstniece izteica vēlēšanos apmeklēt tik interesantu novadu. Vairāk
"Kopā nākotnes mežam!" 2017
"PAŠVALDĪBU LABIE DARBI PARKOS LATVIJAS SIMTGADEI". Latvijas pašvaldības Meža dienās 2017 turpina tradīciju. Jaunpilī projekta ietvaros Jaunpils parkā tika iestādīdas 5 Serbijas egles. Darbos piedalījās Jaunpils novada domes darbinieki un Jaunpils vidusskolas skolēni.
“Bērnu aktīvo rotaļu elementu papildināšana 7 BALLES” 2017
    Biedrība “7 BALLES” ir realizējusi projektu “Bērnu aktīvo rotaļu elementu papildināšana 7 BALLES”, Nr. 17-08-AL14-A019.2203-000005. Projekta mērķis ir veicināt bērnu kolektīvu un ģimeņu saliedētību, lauku teritorijas pirmskolas, sākumskolas un pamatskolas vecuma bērniem, izveidojot interesantu un atraktīvu rotaļu – tīklu piramīda, kas dažādo sportiskām aktivitātes un kopīgu laika pavadīšanu.

    Projekta ietvaros uzstādīts bērnu rotaļu elements - 4 m augsta tīklu piramīda. Projekta attiecināmās izmaksas ir EUR 6 546,10, no kurām publiskā finansējuma daļa ir EUR 5891,49, bet privātā finansējuma daļa EUR 654,61. Papildus Biedrība “7 BALLES” iegādājās gumijas drošības segumu tīklu piramīdai EUR 1 374,32 vērtībā un ieklāja to pašu spēkiem.
Lepojamies!Jaunpils vidusskolas 7a. klase uzvar konkursā LV100 iedvesmo. 2017
9. novembrī pie jauniešiem Jaunpils vidusskolā viesojās projekta LV100 iedvesmo vadītāja Ilze, uzsverot, ka projekta doma ir veicināt to, lai ikviens no mums padomā, ko katrs varam darīt, lai realizētu labās idejas tieši šeit-Latvijā. Jaunieši konkursā piedalījās ar realizētā projekta-Jaunpils pieturas atdzimšana jaunās krāsās. Vairāk
Biedrība „Dzīpars” realizējusi projektu. 2017
„Keramikas apdedzināšanas krāsns iegāde Jaunpils keramikas pulciņam” Vairāk
Skolēni un bērnudārza audzēkņi savāc 236 tonnas makulatūras! 2017
Makulatūras vākšanas konkursā “Palīdzēsim kokiem” šogad piedalījās bērni un jaunieši no visām deviņām pašvaldībām, kas atrodas SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības “Piejūra”” teritorijā, savācot 236 360 kg vai vairāk nekā 236 tonnas makulatūras, kas ir par 67 tonnām vairāk nekā pagājušajā gadā, tādējādi no nociršanas pasargājot 3296 kokus. Savākto tonnu skaits ar katru gadu pieaug lielos daudzumos. Vairāk
URBACT III projekta CHANGE! 2017
Šī gada 29.martā projekta darba grupas dalībnieki tikās Jaunpils pašvaldībā. Tikšanās mērķis bija iepazīties ar Jaunpils pašvaldības pieredzi kopienas aktivitātes veicināšanā. Vairāk
No 2016. līdz 2018. gadam Jaunpils vidusskola kopā ar vēl 5 valstu skolām realizē Erasmus + projektu „Globālā izglītība prātam un sirdij”. 2017
2016. gada rudenī piedalījāmies projekta 1. posmā Polijā, kur tika aktualizēti jautājumi par darbu, bezdarbu, izglītību, karjeras iespējām un darba meklēšanas prasmēm. 2.posms tiks realizēts Latvijā , Jaunpilī. Un mūsu tēma ir deja- tās ietekme uz cilvēka garīgo un fizisko veselību. Vairāk
"Animācijas studija", kuru vada -vienmēr smaidīgā un radošā pasniedzēja Arta Berezovska. 2017
Jaunieši un bērni nodarbībās veido animācijas dažādās tehnikās ar interesantām melodijām un jautriem, pašu veidotiem stāstiem. Tas ir interesants veids, kā bērni un jaunieši var pavadīt savu brīvo laiku lietderīgi, turklāt apgūt dažādas prasmes, iemācoties izmantot visas iespējas, ko šodien sniedz mūsdienu tehnoloģijas. Veidojot animācijas jaunieši attīsta radošo domāšanu, mācās būt pacietīgi, paši organizēt savu darbu un -lai izveidotu filmiņu -pacietība un uzmanība ir tās īpašības, bez kurām nu nekādi neiztikt! Vairāk
Jaunpilī viesojas LBL2 basketbols 2017
Februāra pirmajā nedēļas nogalē Jaunpilī notika vēl nebijis pasākums - tika aizvadīta Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas spēle starp Biznesa augstskolas «Turība» basketbolistiem un mūsu seniem draugiem no Saldus. Lai arī laukumā dominēja jaunpilnieka Riharda Adiņa pārstāvētie studenti, tomēr mēs BK JAUNPILS, kā šīs spēles organizatori, vēlamies pateikties abām komandām, spēlētājiem, treneriem, LBS pārstāvjiem un tiesnešiem par to, ka ļāva mums sarīkot šo pasākumu. Vairāk
Jaunpils “Ratam” griežoties jau 15.gadu. 2017
Janvāris ir laiks, kad labo darbu veicēji atskatās uz padarīto un kaļ plānus nākošajam gadam. Šajā tikšanās reizē biedrību vadītāji un pārstāvji atskatījās uz paveiktajiem darbiem 2016.gadā kā arī dalījās ar nākotnes iecerēm. Vairāk
Brīvdienu māja "Bramaņi" saņem vides kvalitātes zīmi "Zaļais sertifikāts" 2017
12. janvārī Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Vides ministrs Kaspars Gerhards pasniedza vides kvalitātes zīmi "Zaļais sertifikāts" 35 lauku tūrisma saimniekiem. Vairāk
Jaunpils muzejā tiek sumināti konkursa “Skaista mana sēta” 2016. gada laureāti 2016
Līdz ar novembrim tik neraksturīgo sniega kārtu, 10. novembrī-Mārtiņdienā, Jaunpils muzejā pulcējās konkursa "Skaista mana sēta" 2016. gada laureāti, Dārzkopju biedrības pārstāvji un interesenti. Jaunpils novada Domes priekšsēdētāja Ligita Gintere pasniedza atzinības rakstus un laureāti saņēma arī dāvanu kartes. Kā ierasts 1. vietu ieguvēji saņēma arī īpašo plāksnīti, kuru piestiprinot pie mājas-arī ciemiņi un garāmgājēji zinās par apbalvojumu. Lūk, konkursa rezultāti: Vairāk
Jaunpils vidusskola starptautiskajā skolu partnerības projektā “Erasmus +” 2016
Esam ļoti priecīgi , ka piedalījāmies Erasmus+ projektā “Globālā izglītība prātam un sirdij 2016-2019” un pārstāvējām Latviju un savu mazo Jaunpili Polijā – pirmajā projekta posmā, kurš notika no 23.oktobra līdz 28. oktobrim Zloceņecā.” Mūsu Jaunpils pilij ir vairāk kā 700 gadu, bet domās , jūtās, darbos mēs esam jauni un pieņemam izaicinājumus. Vairāk
Jaunpils vidusskolas skolēni izaicina domes deputātus un darbiniekus 2016
Septembris ir viens no gada košākajiem mēnešiem. Tas iesākas ar skolēnu raibu raibajiem puķu pušķiem Zinību dienā un turpinās ar dabas mātes košajiem rakstiem koku vainagos. Miera nav nedz dabā, nedz skolā, nedz pašvaldībā. Īpaši aktīvi un “nemierīgi” ir Jaunpils vidusskolas 6a klase, kura audzinātājas Daces Adiņas vadībā, paspēj būt it visur. Vairāk
“Jauniešu radošums un komunikācija ilgtspējīgai attīstībai” 2016
Šajā vasarā jaunieši izbaudīja ne tikai karstās saules starus, ravēšanas prieku piemājas dārziņos, dažādus sporta un kultūras pasākumus, bet arī ieguva jaunas zināšanas par uzņēmējdarbību un komunikāciju. Vairāk

Jaunpils novada jaunieši aicināti pieteikties dalībai projektā “Jauniešu komunikācija un radošums ilgtspējīgai attīstībai ” Vairāk

Informācija jauniešiem un vecākiem par projektu "Jauniešu komunikācija un radošums ilgtspējīgai attīstībai"
Par godu Jaunpils pils 715. jubilejai, klajā nāk īpaša piemiņas velte-Jaunpils suvenīrmonēta. 2016
Nacionālā mantojuma kolekcijas suvenīrmonēta dod iespēju saglabāt atmiņas par vietu, laiku un vērtībām. Jaunpils suvenīrmonēta ir unikāla, tās aversā ir attēlots Jaunpils atpazīstamības simbols -varenā viduslaiku pils. Vairāk
Jaunpils pils 715. gadu jubileja aivadīta 2016
Līdz ar Jaunpils pils 715. gadu jubilejas svinībām, klajā nāk īpaša dizaina suvenīrmonēta. Par godu pils jubilejai -Viduslaiku svētkos Jaunpils novada Domes priekšsēdētāja Ligita Gintere sveica tuvākos kaimiņus, sadarbības un sadraudzības partnerus, vietējos uzņēmējus, nevalstisko organizāciju vadītājus kā arī pils un pašvaldības darbiniekus. Vairāk
Ligita Gintere saņem Tieslietu ministrijas II pakāpes Atzinības rakstu 2016
Trešdien, 1.jūnijā, tiks pasniegti Tieslietu ministrijas I un II pakāpes Atzinības raksti un Goda diplomi, godinot Latvijas dzimtsarakstu nodaļu sistēmas darbiniekus par ieguldījumu dzimtsarakstu attīstībā, ilggadēju un priekšzīmīgu darbu. Vairāk
Nodibināta biedrība FK Jaunpils 2016
Jau pavisam drīz, Francijā sāksies lielais futbola forums Euro-2016 un vasaras beigās tiks sadalītas Olimpiskās medaļas. Arī Jaunpils novadā futbola dzīve nestāv uz vietas. Ir nodibināta biedrība FK Jaunpils. Vairāk
Jaunpils vidusskolas delegācija Austrijā - Erasmus+ projekts „Prasmes labākai dzīvei” 2016
Laikā no 8. maija līdz 15. maijam Jaunpils vidusskolas skolēni un skolotāji piedalījās Erasmus+ starptautiskajā projektā „Prasmes labākai dzīvei”, kurš norisinājās Austrijā, Sankt an der Glan pilsētiņā un tās apkārtnē. Projektā varēja piedalīties 9 jaunieši vecumā no 17 līdz 30 gadiem un skolu pārstāvēja Ramona Šilberga, Nadīna Pahmurkina, Viktorija Krīgerte, Ieva Spure, Elīza Kuzmicka, Linda Jotčika, Raimonds Kuculabs, Sintija Platace un Diāna Studente. Pavadošie skolotāji bija Jānis Liepiņš un Valentīna Rubīna. Vairāk
Sporta nama aktualitātes! 2016
Noslēgusies ziemas sezonas daļa Jaunpils sporta namā. Kā katru gadu visus rudens, ziemas un pavasara mēnešus notika aktīvs treniņu un sacensību maratons. Gan valsts līmeņa sacensības (LBL-3 – vīru basketbols, LJBL – bērnu basketbols, novuss), gan vietējās sacensības (basketbols, volejbols, minifutbols, novuss, zolīte, šautriņu mešana), gan treniņi pulcēja daudzus jo daudzus interesentus. Sestdien, 28.maijā notika ziemas sezonas vietējo sacensību uzvarētāju apbalvošana. Vairāk
Lielā talka Jaunpils novadā! 2016
Lielajā talkas dienas rītā, gaidītā lietus vietā talciniekus sveica silta pavasara saulīte-vēlot darbīgu Lielo dienu. Kņada, rosīšanās un darba prieks bija jūtams ik uz soļa. Vairāk

FOTO
BK «Jaunpils» noslēdz LBL3 sezonu! 2016
Basketbola klubs «Jaunpils» izšķirošajā Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijas spēlē Cēsīs tomēr nespēja nosargāt Jaunpilī izcīnīto viena punkta pārsvaru, un ar rezultātu 49:63 piekāpās «Dārznieks/Cēsu sporta skola» basketbolistiem. Lai arī mača pirmajā daļā uz laukuma tika vērojama līdzīga cīņa, spēles trešajā trešdaļā mājinieki spēja izrauties vadībā, bet jaunpilnieki tā arī neatguvās. Lai arī laukumā uzvarēja Cēsu basketbolisti, tribīnēs bija vērojama diametrāli pretēja aina, jo viesus atbalstīt bija ieradušies apmēram 35 atraktīvi fani, kas zālē radīja īpašu atmosfēru. Vairāk
Lepojamies-Sintija Ješkova labākā starp 53 jaunsargiem 2016
Jaunsargu 4.līmeņa noslēguma testu rezultātu kopsavilkumā, starp 53 jaunsargiem Sintija Ješkova iegūst 1. vietu ar 98,5 punktiem no 100.

17. aprīlī Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis apmeklēja jaunsargu 4. līmeņa testu nometni, kas notika Dobelē Zemessardzes 51. kājinieku bataljona teritorijā. Vairāk
Karjeras nedēļa Jaunpils vidusskolā –šogad kino, avio, medicīna, loģistika… 2016
24.-29. marts Jaunpils vidusskolā aizritēja tiekoties ar dažādu profesiju un amatu pārstāvjiem.

23.02. februārī Jaunpils vidusskolā viesojās Sarkanā krusta medicīnas koledžas pārstāvji. Viesi ne tikai stāstīja ar profesijas specifiku, bet līdzi bija atveduši dažādus uzskates materiālus. Tikšanās bija interesanta un aizraujoša! Vairāk
Jaunpilī darbu uzsāk Valsts un pašvaldību vienotais klientu apkalpošanas centrs 2016
1. martā Jaunpils novada Domē darbu uzsāk Valsts un pašvaldību vienotais klientu apkalpošanas centrs ( turpmāk VPVKAC).

VPVKAC klientus apkalpos klientu apkalpošanas centra speciāliste Dina Ločemele un nodokļu administratore Ilze Zorika. Vairāk
Jaunpils ev.lut. draudzes ziņas 2016
Jaunpils draudzes sadraudzības vienība ar māsu draudzi Viby, Zviedrijā. Vairāk
Skaņas un filmas JAUNPILS ZIEMĀ 2016
Koncerts un kino - lai gan 30. janvārī no ziemas bija vien mazas atskaņas, „Skaņas un bildes Jaunpils ziemā” pieskandināja RATS māju ar jauno ģitāristu dziesmām un uz brīdi skatītājiem lika sajusties kā kino, vērojot kustīgo bilžu animācijas. Vairāk
Žetonvakars Jaunpils vidusskolā 2016
Jaunpils novada Dome sveic Jaunpils vidusskolas 12. klases audzēkņus: Līni Anuškovu, Zani Buklaginu, Ernestu Bulu, Andri Dakšu, Zani Eihi, Sintiju Ješkovu, Benitu Karuli, Raimondu Kuculabu, Žaklīnu Pahmurkinu, Kristapu Pobusu, Paulu Valaini un Anci Zāgmani ar Žetona saņemšanu! Vairāk
Ieskats Jaunpils novada biedrību foruma norisē 2016
23. janvārī Jaunpils vidusskolā kopā pulcējās Jaunpils novada biedrību vadītāji un aktīvisti, lai kopā ar biedrības Latvijas Pilsoniskā Alianse pārstāvjiem diskutētu par organizāciju attīstību un sadarbību. Vairāk
Altenburgu ģimene piedalās projektā “Latvijas stāsti Latvijas simtgadei” 2016
2015. gada februārī Jaunpilī Latvijas radio raidījuma "Latvijas stāsti Latvijas simtgadei" veidotāja Daina Zalemane viesojās pie Altenburgu ģimenes, kura saņēma uzaicinājumu piedalīties raidījuma tapšanā. Vairāk
Ļaudis no Jaunpils piedalījās Zemkopības ministrijas rīkotajā pasākumā “Cerību ugunskuri – mirklis pirms brīvības” 2016
Trešdien, 13. janvārī, Zemkopības ministrijā notika 1991. gada janvāra barikāžu 25. gadadienai veltīts svinīgs sarīkojums un dokumentālo fotoliecību izstāde “Cerību ugunskuri – mirklis pirms brīvības”. Sarīkojumā VAS “Latvijas pasts” prezentēja pirmās dienas aploksni un dalībniekiem dāvināja tikko izdotās barikāžu 25. gadadienas atcerei veltītās pastmarkas. Pasākumu organizēja Zemkopības ministrija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo arhīvu un VAS “Latvijas pasts”. Vairāk


Rakstu arhīvs no 2012 līdz 2015 gadam

Jaunpils novads

Jaunpils


Jaunpils galerijas JAUNUMI

Jaunpils galerijas GOOGLE+

Jaunpils galerijas FACEBOOKJaunpils novads

Copyright © Jaunpils novads, 2019 WEB mail Kontaktinformācija