Jaunpils novads
               
 
MyCSSMenu Save Document Jaunpils novads
MyCSSMenu Save Document Jaunpils novads
Vai Tu zināji!

Pasaulē ir vairāk nekā 100 pilsētas ar vienādu nosaukumu Jaunpils? Vairāk

Veselīgā Jaunpils rakstu arhīvs

PIRMAIS JAUNPILS NOVADA AKTĪVĀS ATPŪTAS FESTIVĀLS IR NOSLĒDZIES! 2018
22.Septembra rītā, mazliet jau rudenīgās noskaņās tika dots starts pirmajam Aktīvās Atpūtas festivālam Jaunpils novadā. Mazā, bet draudzīgā bariņā savas aktivitātes uzsāka nūjotāji, kas jaukās instruktores vadībā apguva nūjošanas tehniku, veica mazu distanci un visbeidzot vingrošanas komplekss, kas sniedza lielisku pašsajūtu nodarbības beigās. Nūjošanai paralēli notika FK "Jaunpils" veiktās aktivitātes, kas bija pārdomātas, lai ikvienam būtu interesanti, azartiski un jautri. Ne velti futbolistu aktivitātes pūlcināja vislielāko dalībnieku skaitu. Pēc nūjošanas un futbola aktivitātēm sekoja orientēšanās sacensības pa Jaunpils parku un tuvējo apkaimi. Par šīm, jāatdzīst mums maz zināmajām aktivitātēm, rūpējās Saldus Orientēšanās klubs, kas bija sagatavojis divas dažādas grūtības pakāpes trases. Trases bija attēlotas profesionālās orientēšanās kartēs, kas pirms neilga laika tika izveidotas projekta "Vesels Jaunpils novadā" ietvaros.

Trases bija tik intersantas, ka vairums dalībnieki izvēlējas iziet abas trases. Trases bija elektroniski marķētas, kas ļāva katram dalībniekam pēc finiša aplūkot uz izdrukātas lapas rezultātus cik ilgā laikā ir atrasts katrs punkts. Aktīvās atpūtas festivāla noslēdzošajā daļā risinājās draudzīgais Velo brauciens pa Jaunpils centru, kur brauciena patrioneses Daces Adiņas vadībā tika nobraukti nepilni 10 km. Pirms siltās tējas un plācmaizītēm, velobrauciena dalībnieki varēja pārbaudīt savas braukšanas prasmes dažādos meistarības braucienos.

Pasākums izdevās godam un liels paldies jāsaka visiem organizātoriem, iesaistītajiem un, protams, brīvprātigajiem Aleksa Tihomirova, Deivids Kriss Koškins, Evija Rubene, Ģirts Girts Rudenko, Viktorija Ariko, Markusam Sergējevam.

Sveicam MŪS kā trešo stiprāko pašvaldību visā Latvijā!!!

Kartavkalna Apļi 2018 uzņem apgriezienus! 2018
Pirms trešā posma, kas risināsies tieši pēc Līgo svētkiem 26. jūnija, atskatīsiemies, kā klājies dalībniekiem. Patīkami, ka turpina augt gan dalībnieku skaits, gan atbalstītāju skaits. Tas viss kopā rada patīkamu atmosfēru, kurai pamatā ir sevis pārvarēšana un sānsensība ar citiem sacensību dalībniekiem. Pirmajā posmā varēja novērot dalībnieku prieku par atkalredzēšanos ar pagaišā gada sacensību dalībniekiem un jauno dalībnieku sveikšanu bariņā. Savukārt otrajā posmā jau varēja novērot lielāku interesi par saviem un citu dalībnieku rezultātiem, kas liecina, ka azarts un konkurence pamazām pieņemas spēkā.

Vairāk informāciju lasiet šeit.
Garīgās veselības pasākums “Kustības priekam un veselībai”. 2018
11. un 12 janvārī projekta “Vesels Jaunpils novadā” Nr.9.2.4.2/16/I/077 9.2.4.2. pasākuma „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros Jaunpils un Viesatu pagastos risinājās garīgās veselības pasākums “Kustības priekam un veselībai”

Smaidīgās un sirsnīgās psiholoģes, mākslinieces, deju skolotājas Ramonas Poles vadīto semināru apmeklēja 30 Jaunpils novada iedzīvotāji, kas ne tikai aktīvi kustējās, bet arī zīmēja, rakstīja stāstu, iepazinās ar jaunu pašārstēšanos metodi un vēl daudz ko citu, lai atpūtinātu prātu, parakņātos savas zemapziņas dzīles un dotu kārtīgu enerģijas devu savai dvēselei. Vairāk

       
Noslēgusies Veselības nedēļa Jaunpils novadā.
Veselības nedēļa jeb MOVE Week ir ikgadējs Eiropas mēroga pasākums, kura mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātēs.

Pie mums Veselības nedēļa notika trešo reizi un visas nedēļas pasākumos, kopā tika pulcēti 98 cilvēki. Tas nav labākais rādītājs, bet prieks par tiem, kas atrada laiku piedalīties. Vairāk
Daces Adiņas I Z A I C I N Ā J U M S 2015
Veiksmīgi ir noslēdzies Daces Adiņas I Z A I C I N Ā J U M S visiem Jaunpils novada iedzīvotājiem. Dace ar šo I Z A I C I N Ā J U M U, kurā viņa izvēlējās vingrinājumu BALSTĀ GUĻUS uz rokām, vēlējās mudināt ikvienu izmēģināt šo vingrinājumu, jo šis vingrinājums bija viens no viņas galvenajiem pamatvingrinājumiem, lai tiktu galā ar savām muguras problēmām. Dace veiksmīgi izpildīja visu grafikā paredzēto vingrinājuma apjomu un vēl vairāk, jo viņa vingrinājumu pildīja divas reizes dienā.

Paldies DACE par paveikto! Lai dzelžaina veselība!
Riteņbraukšanas velomēnesis noslēdzies 2015
Riteņbraukšanas mēnesis tika organizēts ar mērķi iesaistīt un parādīt riteņbraukšanas priekšrocības pēc iespējas vairāk Jaunpils novada iedzīvotājiem. Velobraukšana uzlabo veselību, ietaupa līdzekļus un tiek dēvēta par zaļo pārvietošanos veidu.

Tiekoties divreiz nedēļā, velo entuziasti izbraukāja tuvējo Jaunpils apkaimi kopā nobraucot turpat 100 km. Bijām vietās, kurās daži labi bija pirmo reizi vai arī sen nebija bijuši. Skaists mums tas novadiņš.

Lai būtu interesantāk, notika maza sacenšanās savā starpā ar mērķi noskaidrot velobraucēju, kurš mēneša laikā nobrauks visvairāk km. Kilometru uzskaite notika izmantojot speciālu bezmaksas programmu ENDOMONDO, ko varēja lejuplādēt sava telefonā. Lielāko kilometrāžu izdevās nobraukt A. Fridrihsonam – 290 km, 200km pieveica Ģ. Fišers, 140 nobrauca A. Pušņakovs. Labi veicās arī R. Jaucim un B. Rasai.

Bet solīto dāvanu – augļu grozu, savā īpašumā pelnīti ieguva Anrijs Osis ar savu omīti Indru. Viņi izlaida tikai vienu kopējo velobraukšanas saietu. Abi bija gandarīti par paveikto!

Vēlos teikt milzīgu paldies ikvienam, kas iesaistījās un atbalstīja Jaunpils novada velomēnesi, kas noteikti būs arī nākamgad.

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrības veselības veicināšanas speciālists A.Fridrihsons
P. Baranovska I Z A I C I N Ā J U M S noslēdzies. 2015
Veiksmīgi ir noslēdzies pirmais I Z A I C I N Ā J U M S. Pirmo izaicinājumu visam Jaunpils novadam meta Jaunpils novada Domes Izpilddirektors P. Baranovskis. Pētera uzdevums bija pildīt vingrinājumu BALSTĀ GUĻUS ROKU SALIEKŠANA UN IZTAISNOŠANA pēc noteikta grafika.

Pēteris kā izbijis profesionāls mūltisportists I Z A I C I N Ā J U M A M piegāja ar lielu atbildības sajūtu un veiksmīgi izpildīja visu noteikto vingrinājuma izpildes grafiku. Kā Pēteris pats atzina pirmās grūtības radās pēc pirmajām divām nedēļām, kad vairākas dienas no vietas bija jāpilda VINGRINĀJUMS 25 – 30 reizes. Kā jau neatlaidīgs cilvēks Pēteris nepadevās un izturēja līdz pašām beigām, tikai pēdējās dienās, kad vingrinājuma skaits sasniedza 40 – 45 reizes sadalīja vingrinājumu divās daļās.

Pēteris atdzīst, ka pievērš lielu uzmanību sevis uzturēšanai labā fiziskā formā, jo tas ir priekšnoteikums, lai būtu laba veselība un varētu veiksmīgi pildīt savus darba pienākumus. Pēterim katrs rīts sākas ar speciāli sev pielāgotu vingrošanas programmu, vasaras sezonā staigāšanu ar basām kājām un ik rīta peldi. Kā vēl vienu svarīgu aspektu Pēteris min biežo uzturēšanos svaigā gaisā un pie dabas. Tas ļauj harmonizēt ķermeni, mazina stresu un ļauj uz dzīves notikumiem raudzīties ar pozitīvu noskaņojumu.

Pēteris aicina ikvienu Jaunpils novada iedzīvotāju būt aktīvam un rūpēties par savu veselību, tikai esot veseliem novadniekiem, mēs varam vairot MŪSU NOVADA labklājību un patīkamu dzīvi mūsu mazajā, bet diženajā novadā!

Paldies, Pēter!
Velo Jaunpils novadā. 2015
Velo mēnesis rit pilnā sparā - Četrās tikšanās reizēs kopā pievarēti 47 km. Priecē, ka gados jaunākie braucēji ar katru reizi uzlabo savu braukšanas prasmes un spēj nobraukt aizvien lielākus attālumus. Velomīļi ir izbraukājuši Jaunpils centru, apbraukuši apli, kas sevī ietver abu lielāko ezeru (Baltēlis un Lielupsaujas)apskati, aizbraukts līdz Jaunpils purvam "Ēnavas" un izbraukts vietējās nozīmes velomaršruts 573. Tiek aicināti arī citi velo braukt gribētāji, jo kā zināms - KOPĀ JAUTRĀK!

Jaunpils novada Riteņbraukšanas mēneša sacensībām, kur uzdevums ir nobraukt pēc iespējas vairāk km ir pieteikušies četri cilvēki - A. Fridrihsons (nobraukti 230 km), A. Pušņakovs - Jaunpils novada Domes Attīstības nodaļas projektu vadītājs (nobraukti 160 km), Ģ. Fišers (nobraucis 105 km) un B. Rasa (nobraukusi 50 km). Rezultāti mainās ik pa stundām. Tiek aicināti pievienoties jauni sacensties gribētāji. Tas ir pavisam vienkārši, ielādē savā viedtālrunī programmu ENDOMONDO, atrodi un pievienojies Challanges - Jaunpils novada Riteņbraukšana un uz priekšu!. Labākajiem balvas.

Tiekamies uz VELOSIPĒDIEM!

   
Jaunpils novadā runā par mūsdienu aktuālo slimību Vēzis 2015
4.Februāra vakarā, mazā cilvēku pulkā, onkoloģes-geštalterapeites Lindas Brokānes vadībā tika atzīmēta Pasaules Vēža diena. Pielikumns
"Pašvaldība veselam iedzīvotājam" 2015
Latvijas Veselības nedēļa Jaunpils novadā 2014
No 29. Septembra līdz 5.oktobrim visā Latvijā risinājās Veselības nedēļa, kur savu dalību apliecināja arī Jaunpils novads ar sešu vakaru programmu. Vairāk
Nūjošanas festivāls Jaunpilī 2014
            10. augustā pie Jaunpils pils pulcējās vairāk kā 40 dalībnieku, lai kopā ar LTSA nūjošanas treneriem piedalītos Nūjošanas festivālā.

            Jaunpilnieki ir aktīvi nūjotāji, it īpaši mūsu seniori, un tagad, kad Jaunpils ir iestājusies Veselīgo pašvaldību tīklā, mēs nūjosim vēl aktīvāk. Turklāt Jaunpils pašvaldībā darbu ir uzsācis Veselības veicināšanas speciālists Andris Prikazs, kurš mūs aicinās un mācīs dzīvot veselīgi un kustēties, teic Jaunpils novada Domes priekšsēdētāja Ligita Gintere.

            Pirms sporta aktivitātēm, Veselības stacijā bija iespēja izmērīt asinsspiedienu, noteikt glikozes līmeni asinīs un noteikt ķermeņa masas indeksu.

            Kad nūjotāji bija iesildījušies un profesionālo treneru vadībā apguvuši nūjošanas tehniku, tika dots kopīgs starts. Nūjotāji devās trasē uz Kartavkalna dabas taku, pēc aktīvas kustēšanās dalībniekus LTSA nūjošanas treneri cienāja ar gardu zupu!

Paldies LTSA treneriem, dakterīšiem un Andrim Prikazam par veselīgi un aktīvi pavadīto dienu!
Vingrinājumi jūnijam
Dārgie draugi
Sāksim vingrot
Nūjošanas festivāls Jaunpilī 2014
Latvijas veselīgo pašvaldību tīkls 2014
                 Veselīgo pašvaldību tīkla mērķis ir sekmēt labas prakses piemēru, pieredzes un ideju apmaiņu starp pašvaldībām, atbalstīt pašvaldības dažādu sabiedrības veselības un veselības veicināšanas jautājumu risināšanā lokālā līmenī, kā arī paaugstināt pašvaldību darbinieku izglītotību sabiedrības veselības un veselības veicināšanas jautājumos. Lasīt vairāk
Jaunpils novads
AFIŠU STABS


Jaunpils


Jaunpils galerijas FACEBOOK

      
Jaunpils novads

Copyright © Tukuma novads, 2023 Kontaktinformācija Piekļūstamības paziņojums