Jaunpils novads
               
 
MyCSSMenu Save Document Jaunpils pagasts
MyCSSMenu Save Document Jaunpils novads
Vai Tu zināji!

Pasaulē ir vairāk nekā 100 pilsētas ar vienādu nosaukumu Jaunpils? Vairāk

Aktivitātes un izklaides Jaunpilī

Jaunpilī izveidota jauna kvesta spēle brīvā dabā "Atklājējs"
Jaunpilī izveidota jauna kvesta spēle brīvā dabā "Atklājējs", kuras ideja ir stiprināt ģimenes un Latvijas vērtības, uzturoties svaigā gaisā un dodoties ārpus mājas izbaudīt vietējo dabu un Jaunpils pilsētas šarmu, atklājot sev jaunas pastaigu vietas un vēstures faktus.

Spēles veidotāji iesaka šo spēli tiem, kam patīk avantūras un uzzināt ko jaunu. "Atklājējs" ir pārgājiens ar mīklām un apslēptām parolēm 4-5 stundu garumā, kas ved cauri gleznainajai Kartavkalnu dabas takai, šarmantajai Jaunpils pilsētai un noslēpumainajam Elles kalnam. Spēle ļaus izbaudīt skatus, uzzināt daudz interesantu faktu par Jaunpils un Latvijas vēsturi, kā arī pavadīt laiku ar sev tuvajiem. Spēle veidota tā, lai interesanti būtu gan lieliem, gan maziem atklājējiem. Dažādos līmeņos sadalīti jautājumi, uz kuriem atbildi un paroles nav iespējams atrast internetā - tās ir noslēptas maršruta ietvaros.

Spēles gaitā tiek stāstīts par maršrutā iekļauto vietu vēsturi un interesantiem faktiem. Piemēram, pirmās liecības par Jaunpils apkārtni atrodamas Atskaņu hronikā. kas sacerēta Livonijā 13. gadsimta beigās un līdz ar Indriķa hroniku stāsta par krusta kariem Latvijas teritorijā.

Spēle paredzēta patstāvīgai spēlēšanai jebkurā laikā neierobežotam cilvēku skaitam - tai nav normēts laiks, tāpēc dalībnieks var visu darīt bez steigas - atpūsties, iedzert līdzpaņemto tēju vai izbaudīt skaistos skatus. Spēli paredzēts iziet, pastaigājoties ar kājām vai pārvietojoties ar, piemēram, divriteni. Taču starp posmiem paredzēti nelieli pārbraucienu, lai nokļūtu no viena posma uz otru. Pārbraucieni: Kartavkalns - Jaunpils, Jaunpils - Elles kalns, Elles kalns - Jaunpils.

Tel. +371 26336513

"Mistērija pilī"
Izglītojoša piedzīvojumu spēle pils pagrabos “Mistērija pilī”

Piedzīvojumu spēles dalībnieki nonāk laikā, kad pilī valda bēdīga atmosfēra - izmisums. Sākot no kalpotāja līdz baronam, visi ir noskumuši, balles nenotiek un pārsvarā barons ir ieslēdzies savā kabinetā, pārskatot papīru kalnus.

Noskaidrot - kas ir noticis, kāpēc ir noticis un kā atrisināt esošo situāciju – tāds ir mistērijas risinātāju uzdevums, dodoties iekšā noslēpumainajos pils pagrabos!

Vienlaicīgi spēlē var piedalīties no 2-6 personām. Spēlēs ilgums līdz 1 stundai.

Dalība spēlei ir jārezervē iepriekš pa tel. - +371 26101458 vai sūtot uz e- pasta adresi: info@jaunpilspils.lv!
Jaunpils ūdensdzirnavas
Jaunpils ūdensdzirnavas celtas 1802. (1803.) gadā. Tajās saglabājusies dzirnavu iekārta, kas darbojusies 20.gs. 20.-30. gados, kā arī hidrotehniskās būves un ūdenskrātuve. Dzirnavas ir viena no Jaunpils pils kompleksa ēkām un tās atrodas Jaunpils parkā, ko veidoja 18. gs. barona fon der Rekes valdīšanas laikā.

Dzirnavas var apskatīt individuāli, izmantojot dzirnavu gaņģu ceļvedi, vai dodoties ekskursijā ar Meldersievu. Ar moderna skārienjūtīga ekrāna palīdzību var interaktīvi iepazīties ar dzirnavu vēsturi, miltu malšanas procesu un lauksaimniecību mūsdienās. Apmeklētājiem ir arī iespēja iepazīt dažādus graudus, no tiem gatavotos produktus un, iepriekš piesakot , baudīt tos kā gardu smalkmaizīti, pankūku vai citu gardumu.

Jaunpils dzirnavas, Dzirnavu iela, Jaunpils, Jaunpils pagasts, Jaunpils novads, LV-3145 tel. +371 26101458
Jaunpils alus
Kopš 2017. gada maija Jaunpilī ir atvērta alus darītava, kas priecē ar gardu alu kā vietējos iedzīvotājus, tā arī ekskursantus un caurbraucējus.

Alus darītavā var iegādāties alu līdzņemšanai, kā arī baudīšanai uz vietas ar uzkodām.
Lai izzinātu alus gatavošanas procesu piedāvājam ekskursijas un degustācijas ( iepriekš jāpiesaka). Alus darītavas veikals/bārs ir atvērts katru dienu, lai klientam vienmēr būtu pieejams svaigs, labs alus.

Šobrīd mūsu piedāvājumā ir trīs veidu alus “Jaunpils eils “un “Jaunpils lauku alus “, "Jaunpils lāgeris" centīsimies sarūpēt arī kādu jaunumu!

Ekskursiju ir iespējams pieteikt zvanot pa tālr. +37126328281, vai rakstot e-pastu: info@jaunpilsalus.lv
Jaunpils muzejs
Bagāto Jaunpils pagasta kultūrvēsturisko mantojumu un tā liecības no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām glabā Jaunpils muzejs, kas izvietots bruņinieku pils senākajā daļā.

Muzeja ekspozīciju zālē ikvienam apmeklētājām ir iespējams apskatīt Livonijas ordeņa piļu – Jaunpils un Dobeles maketus, ieroču un bruņu kopijas, arheoloģiskos atradumus un dažādu monētu kolekcijas. Mākslas baudītāji aicināti uz muzeja izstāžu zāli, kurā mainīgās izstādēs apskatāmi gan profesionālo, gan vietējo mākslinieku un amatnieku darbi, gan dažādas Jaunpils dārzkopju ziedu ekspozīcijas.

Muzeja darba laiks Vasaras sezonā(1.aprīlis-31.oktobris):
P.O.T.C.-10.00-17.00
Pk. S. Sv. -10.00-18.00

Darba laiks ziemas sezonā:(1. novembris -31.marts)
P.-muzejs apmeklētājiem slēgts.
O. T. C. Pk. S. Sv. - 10.00-17.00

Ieejas maksa muzejā:
pieaugušajiem EUR 5.00
skolniekiem (uzrādot apliecību) EUR 3.50
pensionāriem un personām ar invaliditāti (uzrādot apliecību) EUR.3.50
Ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1 - 4 bērni līdz 18 gadiem) EUR 7.00
Ģimenes biļete (1 pieaugušais un 1 - 4 bērni līdz 18 gadiem) EUR 6.00
Pie mums darbojas 3+ karte

Bez maksas muzejā ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem un citu Latvijas muzeju darbiniekiem(uzrādot attiecīgu apliecību)

Muzeja kontaktinformācija:
Muzeja vadītāja: Ieviņa Vītiņa-26276162
Krājuma glabātāja: Inga Beržuka -29791293

www.jaunpilspils.lv
Jaunpils Amatu māja
Katram Jaunpils Amatu mājās apmeklētājam būs iespēja atklāt kultūras mantojuma dažādību un apgūt aušanas prasmi, kuru sniegs Audēju kopas vadītāja, audēju amatu meistare Velga Pavlovska, kura savas zināšanas nodod 18 kopas dalībniecēm, organizē biedrības rokdarbnieču darbu un vada ekskursijas. Audējas nodemonstrēs aušanas prasmes, iepazīstinot apmeklētājus ar latviešu kultūrvēsturisko mantojumu amatniecībā, seno amatu prasmju saglabāšanu cauri gadsimtiem un to lietojumu mūsdienās. Apmeklētājiem ir pieejama ekskursiju programma, kurā tie tiks iepazīstināti ar aušanu, tās vēsturi Latvijā, steļļu veidiem, auduma tapšanas procesu.

Papildus ekskursijai var piedalīties arī dažādās meistarklasēs bērniem, pieaugušajiem. Īpašs piedzīvojums ir arī Kāzu ekskursija latviskā garā, kurā tiek apskatīts meitas tradicionālais pūrs, vērpti mīlestības pavedieni, bet pirms došanās tālākos ceļos katram pārim tiks pasniegta dāvana saticīgai dzīvošanai.

Darba laiks: no trešdienas līdz sestdienai 10:00 – 17:00, svētdienās 10:00 -16:00.
Ekskursijas vēlams pieteikt iepriekš pa t.+371 28301408 vai +37126101458.
Adrese: "Ērģelnieki", Jaunpils, Jaunpils pag., Jaunpils novads, LV-3145;
Tālr.: 28301408; e-pasts: velga_pavlovska@inbox.lv
Viduslaiku sēta “Niedru lija”
Viduslaiku sēta Jaunpilī atrodas Jaunpils centrā, blakus Jaunpils viduslaiku pilij un Jaunpils baznīcai. Tā ir pieejama apmeklētājiem no maija līdz septembrim nedēļas nogalēs, vai pēc iepriekšēja pieteikuma jebkurā laikā. Apmeklētājiem ir iespēja izbaudīt dažādas viduslaiku aktivitātes – šaušanu ar lokiem vai arbaletu, šķēpu un cirvju mešanu, monētu kalšanu. Jebkuram apmeklētājam ir iespēja arī piemērīt bruņinieku bruņas, paņemt rokā zobenu, nofotografēties ar kaujas cirvi un bruņu cepuri!

Viduslaiku garā “Niedru lijas” sētas piedāvājumā ir izveidotas tematiskās programmas : tūristu grupām - "Bruņinieku skola", jaunlaulātajiem - “Bruņinieku kāzas”, uzņēmumiem - “Viduslaiku sporta spēles” , ģimeņu svētkiem - “Dārza svētki ar viduslaiku spēlēm”, kā arī citi piedāvājumi, kuri visi pieejami arī izbraukumos.

Darba laiks: pēc pieteikuma.
Adrese: Niedru Lijas viduslaiku sēta "Zviedru mūris", Jaunpils, Jaunpils novads, LV-3145 . Tālr.: +371 26336513, e-pasts: info@viduslaikos.lv, mājaslapa: www.viduslaikos.lv
Ekskursiju piedāvājums Jaunpils pilī
Viduslaiku aktivitāšu un atmosfēras cienītājiem Jaunpils pils būs piemērotākā vieta ko apmeklēt. Viduslaiku pilī ir daudzveidīgs ekskursiju un dažādu izklaides aktivitāšu klāsts, kas spēs ieinteresēt jebkuru vecuma apmeklētāju. Apmeklētājiem ir iespējams izvēlēties sev tīkamāko no ekskursiju klāsta: Informatīvo ekskursiju vai kādu no viduslaiku teatralizētajā ekskursijām – Mazie mūciņi, Ziemassvētku ceļojums ar pils Rūķenīti, Ielūdz pils atslēgu glabātāja, Viduslaiku Mūka stāsti vai Nakts ekskursija pils pagrabos. Kopā ar ekskursijās apmeklētājie ir iespēja izvēlēties vēl citas izlaides iespējas, kā grēka atlaides, veiksmes naudas moētas kalšana, viduslaiku tērpu noma, lielgabala šāviens , gardākai dienai var izvēlēties arī viduslaiku mielasti un lai bēniem jautrāks dienas nobeigums Jaunpils pils piedāvājumā ir arī viduslaiku spēles bērniem. Ekskursijas un viduslaiku izklaides iepriekš pieteikt, zvanot vai rakstot uz e-pastu.

Darba laiks: P. - Sv. 10:00 - 17:00.
Adrese: Pils, Jaunpils, Jaunpils novads, LV-3145 Tālr.: +371 6310 7082,
mob.tālr.: +371 2610 1458, e-pasts: info@jaunpilspils.lv, mājaslapa: www.jaunpilspils.lv
Izklaides un atpūtas laukums
Jaunpils centrā ozolu paspārnē Līvmaņa parkā ir izveidots atpūtas un izklaides laukums visiem vecumiem. Mazajiem bērniem ir pieejams rotaļlaukums, bet pārējiem ir iespēja vingrot un pārbaudīt spēkus āra trenažieros. Turpat blakus lielāko ozolu zaros ir iekārta bumbiņšūpoles, kuras spēs izklaidēt jebkura vecuma apmeklētājus, kuriem vien būs vēl iemēģināt šis jaukās, netipiskās šūpoles.
Jaunpils novads
AFIŠU STABS


Jaunpils


Jaunpils galerijas FACEBOOK

      
Jaunpils novads

Copyright © Tukuma novads, 2023 Kontaktinformācija Piekļūstamības paziņojums